Zarząd Fundacji

Zarząd Fundacji kieruje pracami Ośrodka Analiz Strategicznych.

Członkami Zarządu Fundacji OAS są:

1. Witold Jurasz, Prezes Zarządu Ośrodka Analiz Strategicznych.  Były pracownik Zakładu Inwestycji NATO. W latach 2005 – 2009 II, a następnie I sekretarz Wydziału Politycznego Ambasady RP w Moskwie zajmujący się m.in. polityką bezpieczeństwa. w tym kwestią tarczy antyrakietowej. W latach 2010 – 2012 pracował w Ambasadzie RP na Białorusi jako charge d’affaires RP na Białorusi / Szef Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady. W latach 2013 – 2014 Dyrektor ds. Rozwoju w spółce zajmującej się międzynarodowym handlem uzbrojeniem.

7.52. . Eryk Stankunowicz, Prezes Kapituły Fundacji OAS i zarazem wiceprezes Zarządu Fundacji OAS, pierwszy zastępca Redaktora Naczelnego Forbes.  W zawodzie od lat 90., był m.in. dziennikarzem „Kuriera Polskiego” i „Gazety Bankowej” oraz szefem działu ekonomicznego polskiego „Newsweeka”, w pierwszych latach jego istnienia. Laureat Citibank Award of Excellence in Journalism. W 2004 roku współtworzył polską edycję „Forbesa” i od początku jest w niej zastępcą redaktora naczelnego. Odpowiada za publicystykę oraz działy Strategie i Wydarzenia.

stankunowicz3. Krzysztof Rak, historyk filozofii, tłumacz, publicysta, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych. W latach 90. pracował jako urzędnik w Kancelarii Prezydenta, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zajmował się tam problematyką międzynarodową (stosunki polsko-niemieckie, polityka europejska). W 2006 r. został mianowany członkiem zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (do 2008) W latach 2007–2009 pracował w TVP m.in jako szef „Wiadomości”. Od drugiej połowy lat 90. prowadzi działalność publicystyczną (tematyka międzynarodowa) przede wszystkim w „Życiu” i „Wprost”. Ponadto publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Polskiej”, „Naszym Dzienniku”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Welt”, „Handelsblatt”, „The Sarmatian Review”. Obecnie jako publicysta współpracuje z „wSieci”, „Rzeczpospolitą” oraz onet.pl
KR