Kapituła

Kapituła Fundacji OAS składa się z Fundatorów Fundacji. Zadaniem Kapituły jest wybór władz Fundacji oraz nadzór nad jej działalnością.

Członkami Kapituły są:

1. Maciej Radziwiłł, Przewodniczący Rady Nadzorczej Trakcja PRKiI S.A. W latach 80-tych wykładowca akademicki na UW, aktywny uczestnik niezależnego ruchu wydawniczego. W latach 90-tych pracował w Union Bank of Switzerland i innych bankach inwestycyjnych. Od roku 2000 menedżer i akcjonariusz spółek związanych z infrastruktura kolejową, energetyką, rolnictwem i przetwórstwem żywności i drewna. Wieloletni prezes zarządu spółki Trakcja SA, członek wielu rad nadzorczych. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Polonia Restituta za zasługi dla demokracji w Polsce.

MACIEJ-RADZIWILL-TP-0172. Eryk Stankunowicz, Prezes Kapituły Fundacji OAS i zarazem wiceprezes Zarządu Fundacji OAS, pierwszy zastępca Redaktora Naczelnego Forbes.  W zawodzie od lat 90., był m.in. dziennikarzem „Kuriera Polskiego” i „Gazety Bankowej” oraz szefem działu ekonomicznego polskiego „Newsweeka”, w pierwszych latach jego istnienia. Laureat Citibank Award of Excellence in Journalism. W 2004 roku współtworzył polską edycję „Forbesa” i od początku jest w niej zastępcą redaktora naczelnego. Odpowiada za publicystykę oraz działy Strategie i Wydarzenia.

stankunowicz3. Michał Broniatowski, Prezes Rady Fundacji OAS, redaktor naczelny miesięcznika Forbes. Od 1979 roku w TVP, gdzie pracował do czasu stanu wojennego. Następnie był związany z brytyjską agencją telewizyjną ITN, Associated Press, a od 1985 roku z agencją Reutera, jako jej warszawski korespondent. Od 1992 pełnił funkcję dyrektora polskiego oddziału Reutersa, a od 1997 dyrektora przedstawicielstwa Reutersa w Rosji i krajach byłego Związku Sowieckiego. W latach 2001-2002 członek Rady Dyrektorów ITI i członek Rady Nadzorczej Grupy Onet. W latach 2003 do 2009 pełnił funkcję wiceprezesa największej prywatnej rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax. W latach 2009-12 kierował polskimi projektami internetowymi, a w 2013 współtworzył nowy całodobowy kanał informacyjny na Ukrainie – Espreso TV. Jest członkiem Rady Nadzorczej TVN SA.

IMG_00424. Witold Jurasz, Prezes Zarządu Ośrodka Analiz Strategicznych.  Były pracownik Zakładu Inwestycji NATO. W latach 2005 – 2009 II, a następnie I sekretarz Wydziału Politycznego Ambasady RP w Moskwie zajmujący się m.in. polityką bezpieczeństwa. w tym kwestią tarczy antyrakietowej. W latach 2010 – 2012 pracował w Ambasadzie RP na Białorusi jako charge d’affaires RP na Białorusi / Szef Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady. W latach 2013 – 2014 Dyrektor ds. Rozwoju w spółce zajmującej się międzynarodowym handlem uzbrojeniem.

7.5